KNSB-team 2 hard onderuit tegen Woerden 2

(door Sjoerd Hubfregtse)

Het is dit jaar niet het seizoen van Messemaker KNSB-team 2. Ook afgelopen zaterdag ging het weer faliekant mis, een 1-7 nederlaag tegen Woerden 2. Slechts een paar spelers konden het opbrengen om nog iets over hun partij te schrijven:

Sjoerd (bord 1):

Ik speelde eigenlijk een sterke partij en kwam steeds beter te staan. Uiteindelijk stond ik een kwaliteit en een pion voor en had mijn tegenstander niets om daartegenover te zetten. Die constatering aan het bord kwam mij uiteindelijk duur te staan, want ik miste vervolgens wat geforceerde afwikkelingen die de winst zouden opleveren en ik lette niet meer op kansen van mijn tegenstander. Op het einde ging het daarom alsnog helemaal mis.

Eelco (bord 2):

Ik kreeg een onbekende opening op het bord. Ik kwam aardig uit de opening, maar begon iets te vroeg aan mijn koningsaanval. Daarmee gaf ik het voordeel weg. Het eindspel was veel makkelijker voor zwart en onder tijdsdruk kon ik de weg naar remise niet vinden.

Bernard (bord 3):

In het Engels wilde ik afwijken van de meest gespeelde varianten en offerde een pion om actief spel te krijgen. Dat was zeker mogelijk met prima spel voor beide kleuren, helaas koos ik in die afwikkeling een verkeerd veld voor mijn paard en konden na 9 zetten de stukken weer terug in het doosje…1-0. Helaas lijkt dit het blunderseizoen te worden.

Jeroen (bord 7):

Tegen oud-Messemakerlid Leen de Jong kwam ik 1 pion achter, welke ik nog remise probeerde te houden door een eindspel van lopers van ongelijke kleur over te houden. Een tweede pion viel echter ook, waarna het niet meer te redden was.

Volg ons of deel dit bericht via:

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *